Projekt programu Erasmus+
CzechEnglishPolishUkrainian

Den Země a účast Klubu Ukrajinčat na akcích

Den Země a účast Klubu Ukrajinčat na akcích a seznamování s eko programy a se standardy evropského pořádku a chování k přírodě.

 

 Cíleně jsme se v měsíci dubnu zaměřili na eko vychovu a během volnočasového klubu jsme střídali několik akci a aktivit v tématu eko výchovy. Zúčastnili jsme se výtvarné soutěže v tématu “Recyklace” a vytvořili jsme si svítícího hmyzáka z pet lahve. Probírali jsme téma o Zemi a vodě, vyplňovali kvíz a křížovku, pak jsme se zaměřili na recyklaci odpadu a třídění. Další den jsme mluvili o Hladové planetě a společně jsme se podívali na obrázky Amerického fotografa Petra Menzela a spisovatelky Faith D’Aluisio, kteří cestovali po světě a dokumentovali to nejzákladnější lidské chování – co jíme a povídali jsme si o Hladové planetě a o tématu k zamyšlení nad vlastním jídelníčkem a seznámili se se stravovacími návyky ostatních obyvatel Země a jejich dopady na stav i na zdraví planety jako celku, tím jsme směřovali děti k zamyšlení. 

 Také jsme se aktivně zapojili do uklízení Novoborska, vyčistili jsme část lesa od střepů, nedopalků, plastů a plechovek.

Je důležité neustále všechny vzdělávat v ekovýchově neboť Planetu máme jenom jednu.