Záchranná síť pro Ukrajinu

Projekt programu Erasmus+
CzechEnglishPolishUkrainian

Erasmus+ Integrační výlet do Polska.

V sobotu 29.4. jsme měli příležitost navštívit naše polské kamarády v rámci našeho Erasmus+ integračního výletu. Byli jsme nadšeni z toho, jak skvěle se o nás postarali a připravili nám zajímavý program. Hlavním bodem naší exkurze byla návštěva zámku Kliczków, kde jsme si nejen prohlédli impozantní architekturu, ale také si vychutnali vynikající oběd. Program na zámku byl pro nás připraven s velkou péčí a zahrnoval různé aktivity a zábavu.

Další zastávkou našeho výletu bylo město Boleslawiec, které jsme měli možnost poznat díky našim polským přátelům. Navštívili jsme městskou knihovnu a centrum vědy, které nás velmi mile překvapilo svým moderním designem a vybavením. Bylo zřejmé, že tyto instituce se věnují rozvoji a kvalitnímu vzdělání dětí a mládeže. Měli jsme možnost si prohlédnout různé interaktivní expozice a naučit se něco nového.

Rádi bychom touto cestou poděkovali našim polským kamarádům z „Miejska Biblioteka Publiczna im.Cypriana Kamila Norwida – Centrum Wiedzy w Boleslawcu“ za krásný den, který nám připravili. Jejich pohostinnost a starost o nás byla opravdu ohromující. Máme pocit, že jsme se skrze tuto výměnu ještě více sblížili a posílili naše přátelství. Erasmus+ program nám skutečně umožňuje objevovat nové kultury a navazovat mezinárodní vztahy, za což jsme velmi vděční.