Projekt programu Erasmus+
CzechEnglishPolishUkrainian

Integrační výlet a Dětský den v Domě děti a mládeže Smetanka

V uplynulém týdnu se uskutečnil nezapomenutelný integrační výlet a oslava Dětského dne ve DDM Smetanka. Program začal v 8 hod. ráno, kdy jsme dorazili do malebné vesnice Kunratice u Cvikova ke sklárně Pačinek. Společně s našimi polskými kamarády z Miejské knihovny a centra vědy v Boleslawcu  jsme měli možnost si prohlédnout a prozkoumat Křišťálový chrám, sklárnu Pačinek a galerii. Navíc jsme si užili příjemnou procházku skleněnou zahradou. Během naší návštěvy jsme se seznámili s panem majitelem sklárny, Jiřím Pačinkem, který nám velmi zajímavě představil proces výroby skla.

Po bohatém programu v Kunraticích u Cvikova jsme se vydali do našeho krásného města Nového Boru do restaurace Huť. Tam jsme měli možnost opět nahlédnout do jedné z nejkrásnějších hutí a pozorovat, jak se pracuje se sklem a vytvářejí se z něj krásné výrobky. Po prohlídce jsme si dopřáli vynikající oběd a poté jsme se přesunuli do Domu dětí a mládeže Smetanka, kde se konal slavnostní program Dětského dne.

Během Dětského dne se naši česko-polsko-ukrajinští kamarádi  zúčastnili módní přehlídky, na které děti vystoupily a velmi se bavily .  Poté si všechny děti vyplnily kvíz připravený organizátory a  za svou účast v kvízu obdržely děti dárky, které je potěšily. Na závěr se všichni náramně bavili při interaktivní aktivitě s hasičskou pěnou, která byla velkým zážitkem pro všechny.

Celý integrační výlet a Dětský den byl nejen zábavný, ale také naplněný příležitostmi pro vzájemné poznávání a sdílení zážitků. Těšíme se na další podobné akce, které přispívají k posilování přátelství a porozumění mezi dětmi různých kultur.