Záchranná síť pro Ukrajinu

Projekt programu Erasmus+
CzechEnglishPolishUkrainian

Integrační výlet na zámek Kliczków

V sobotu 29. dubna se mladí lidé z Ukrajiny, kteří se účastní projektu „Záchranná síť pro Ukrajinu“, vydali na výlet na zámek Kliczków. Připojili se k nim mladí lidé českého partnera projektu DDM Smetanka – Nový Bor.

Prohlídku zámku Kliczków zahájila průvodkyně, která seznámila účastníky s velmi zajímavou historií zámku a zavedla je do méně známých nebo obvykle uzavřených místností. Uvnitř zámku se zachovaly nádherně restaurované prostory, včetně soudní síně, knihovny, místnosti s krbem s působivými kamny a divadelního sálu. Na zámku čekal na mládež skutečně královský oběd.

I přes deštivé počasí navštívili mladí lidé také nejstarší hřbitov pro koně a areál vévodského statku. Nejzajímavějším a nejočekávanějším bodem cesty byla honba za pokladem. Mladí lidé statečně vyřešili hádanky a snadno dosáhli požadovaného cíle. Výlet skončil v obchodě se suvenýry.

Děkujeme panu Wiktoru Raczkiewiczovi – členovi bolesławecké pobočky Společnosti milovníků Lvova a jihovýchodního pohraničí – za překlad prohlídky do ukrajinštiny.